+ Dodaj dowcip Najlepsze dowcipy

Feministyczne

Dowcipy feministyczne. Paniom pewnie się ta kategoria nie spodoba, ale co poradzić :)

Słowa kluczowe dla tej kategorii: feministki, feminizm, amazonki

Kto jest panem domu?

Andrzej ożenił się z bardzo ładną dziewczyną, którą bardzo kochał, ale tylko do ślubu... Bo po ślubie przekonał się, że wszystko musi być po jej myśli i że ostatnie słowo musi zawsze należeć do niej. Postanowił poradzić się w tej sprawie swojego ojca.
-Tato, kto według ciebie powinien rządzić w domu? Mężczyzna czy kobieta?
-No, synu, nie odpowiem ci wprost na to pytanie, ale umożliwię ci samodzielne odnalezienie odpowiedzi. Widzisz te sto kur i dwa konie? Dam ci je. Kury załadujesz na wóz, do którego zaprzęgniesz konie. Będziesz jeździł po wsiach w całym kraju, a może i za granicą, pytając się ludzi, kto rządzi w ich domach. Jeśli będzie to kobieta, dasz jej w prezencie jedną kurę. Jeśli mężczyzna, dasz mu jednego konia.

Andrzej postąpił zgodnie z instrukcjami. Po krótkim czasie miał już tylko dziesięć kur, a konie dalej dwa. Zajechał pod kolejne gospodarstwo i zobaczył mężczyznę siedzącego przy drzwiach z fajką w ustach oraz kobietę pracującą w ogrodzie. Zapytał gospodarza:
-Kto rządzi w tym domu? Pan czy żona?
-Oczywiście że ja!-odpowiedział bez wahania gospodarz.
Andrzej zadowolony, że w końcu uzyskał korzystną dla siebie odpowiedź, zaproponował gospodarzowi wybór konia karego lub brązowego. Ten wybrał brązowego, jednak żona poprosiła go na stronę.
-Jednak wezmę karego-zwraca się mężczyzna do Andrzeja po pertraktacjach z żoną.
-O nie, teraz pan nie dostanie konia. Za to weźmie pan jedną z tych kur i da żonie w prezencie.

Kazia Szczuka

Przychodzi Kazimiera do lekarza i mówi ze boli ją brzuch. Lekarz bada i mówi ze jest w ciąży. Kazimiera zaskoczona twierdzi ze to niemożliwe bo jest feministka i nienawidzi facetów. Lecz lekarz przy swoim. Kazia wraca do swoich i pyta:
- Który gej zabawiał się moim wibratorem w tyłku?

Adam i Ewa

-dlaczego Bóg najpierw stworzył Adama, potem Ewę?
-bo musiał zacząć od zera